Balenciaga wskakuje na rozkloszowany modę Gusset

Ogólnie nie przeszkadza mi, że tak wielu projektantów zostało „zainspirowanych” przez Celine, aby dostosować strukturę Gusset na niektórych nowych torbach. Kiedy sylwetka staje się tak szeroko uwielbiana i łączy się tak silnie z klientami z wysokiej klasy, inne marki byłyby głupie, aby nie zbadać, czy warto byłoby wdrożyć we własnych projektach. W pewnym momencie projektanci nie kopiują pomysłu, ale tworzą powszechny trend. Może również wypłacać dywidendy, aby przejść trend, i żałuję, że Balenciaga właśnie to zrobił.

Manolo Blahnik jest być może najlepszym najnowszym przykładem, gdy jej opłacona dywidendy dla marki pominąła szeroko zakrojony trend. Blahnik słynnie potępił estetyczną wartość platform i odmówił włączenia ich do swoich butów, nawet podczas gdy projektanci tacy jak Christian Louboutin i Brian Atwood wzbogacali się na buty. Blahnik wyszedł, robiąc to, co zrobił i z łaską z łaską. Kiedy moda nieuchronnie odwróciła się z powrotem w kierunku i z dala od masywnych platform, Blahnik podniósł miejsce, w którym przeszedł z produktem, że wiele innych linii było źle przygotowanych do rywali w pierwszych dniach trendu, a jego wersja single- Sole Pump jest nadal ceniona wśród miłośników butów.

Z zamkiem błyskawicznym Balenciaga Papier, mamy markę, która przyjęła dokładne przeciwne podejście. Torby motocyklowe Balenciaga są kultowe; Przeżyli epokę torby IT z znacznie większą łaską i sukcesem niż ogólnie którykolwiek z ich współczesnych, i nadal dobrze się sprzedają i wyglądają na aktualnie. Po prostu nie wyglądają modnie – nie są ustrukturyzowane, minimalne ani szczególnie drobne. I to jest w porządku. Rynek wymaga wyboru i wymaga torebek, które niekoniecznie pasują do popularnej mądrości tego, jak torebka musi wyglądać idealnie w tej sekundzie, ponieważ ta popularna mądrość zawsze się zmienia.

Oczywiście ewolucja ma kluczowe znaczenie w projektowaniu, ale wolałbym coś o wiele bardziej kreatywnego niż po prostu umieszczanie popularnego stylu Gusset na istniejącej torbie. W cenie projektu Balenciaga klienci muszą oczekiwać trochę więcej kreatywności. Torby papierskie były świetną ewolucją w stylu motocyklowym i jestem pewien, że istnieją inne możliwości, które można zabrać w celu dalszego zbadania estetyki motocyklowej. Jestem prawie pewien, że żadne z tych możliwości nie powoduje Celine Design Studio.

Balenciaga Papier Ledger Zip wokół torby
1735 USD za pomocą Balenciaga

Balenciaga Papier Tiny A4 Zip-okrążona torba
1 295 USD za pomocą Balenciaga

Balenciaga Papier A4 Zip wokół torby
1735 USD za pomocą Balenciaga

Leave A Comment