Lekcja teorii kolorów: podniecenie czołgów!

Rozumie się, że malarz Vincent van Gogh, gdy powiedział: „Nie ma niebieskiego żółtego, a także bez pomarańczowej”. Chociaż zdecydowanie nie było mnie w 1800 roku, aby poprosić go, aby dodatkowo wyjaśnił swój punkt, biorę, aby wskazać, że pragnął słuchacza, aby pomyślał o wartości kolorów nie tylko samodzielnie ze względu na ich związek z innymi.

Jeśli przestrzegasz innych artykułów z tej serii, zrozumiesz, że zarówno niebieski, jak i żółty to główne kolory, a pomarańczowy kolor ma wtórny kolor. Wcześniej omówiłem dokładnie, w jaki sposób wybór kolorów z tych klasyfikacji może pomóc w rozwinięciu fundamentu stroju, ponieważ są one najważniejsze ze wszystkich grup kolorów, jednak w Buy, aby stworzyć prawdziwie zrównoważoną kombinację Kolor trzeciorzędowy (lub neutralny kolor, jednak jeszcze nie ma nas!)

Istnieje sześć oficjalnych trzeciorzędowych kolorów: czerwono-pomarańczowy, żółto-pomarańczowy, żółto-zielony, niebiesko-zielony, niebiesko-fioletowy, a także czerwono-fioletowy. Te kluczowe sześć to wspaniałe kolory, które są prawdopodobnie najdoskonalsze z całego koła kolorów ze względu na liczne odmiany w nich. Posiadają specjalne lokalizacje w naszej wyobraźni, a także podobnie jak ich sąsiedzi na kole kolor, utrzymują tę znaczącą moc dyktowania naszych postrzegania, smaków, a także nastrojów.

Częściej niż nie, wiele preferowanych ludzi, a także najmniej preferowane kolory jesienią gdzieś w zakresie trzeciorzędu. Wszyscy rozumiemy kogoś, kto może być oburzony obskurnym żółtym groszkiem eko-przyjaznym lub oczarowanym przez spokój ożywionym turkusem, jednak sama wielkość odmiany kolorów trzeciorzędowych jest często wystarczająca, aby nawet przynieść własne gusta na szansę.

Aby zapewnić ci koncepcję tego, nie lubiłem kolorów prawdziwych pomarańczowych, a także żółtych pomarańczowych tak długo, jak pamiętam. Odkrywam, że są one jaskrawe i rozpraszające, a także otaczające ich, czują się dla mnie odłożeniem, choć dziwnie, w jakiś sposób lubię prawie każdy odcień czerwonej pomarańczowej, ponieważ jest ciepły, zachęcający, a także trochę atrakcyjny dla mnie . Wydaje się, że nie ma prawdziwego powodu tej różnicy w moich postrzeganiach, jednak kto wie. Być może powstało moje nieświadome uprzedzenie… no cóż… nieświadomie, a także w rezultacie nigdy nie zrozumiem mocy, jaką mają kolor pomarańczowy, a także jego pochodne.

Ale rozumiem, że nie jestem sam w tym wydarzeniu. Zadowolniłem wielu innych, którzy mają niechęć do określonych odcieni; Słyszałem nawet o ludziach, którzy mają chromofobię – troskę o kolory. Zwykle fobia jest przeznaczona do określonych prywatnych kolorów (w ich prawdziwym typie, a także mieszanym trzeciorzędowym odcieniach), takich jak porfirofobia dla fioletowej, cynofobia dla niebieskiej, leki na białe itp. Jest to absolutnie dziwne, a także niezwykłe zdarzenie, jednak oczywiście to głębokie tak głęboko Wydaje się, że niepokój trochę zanika, gdy przerażający kolor jest połączony z innymi kolorami dobrego samopoczucia. Jest to najprawdopodobniej najlepszy współczesny przykład, który pokazuje koncepcję pana Van Gougha na temat tego, jak konkretne kombinacje mogą ujawnić nasze własne emocjonalne punkty kontaktowe.

Chcę więc, abyś wziął zapas kilku z przestrzegania trzeciorzędowych kolorów, które czujesz osobiście (lub odpychany), a także porównać je z istniejącymi kolorami w twojej garderobie, aby zobaczyć, które pary przynoszą ci, a także twoje strojenie do życia.

(Uwaga dodatkowa: Wiele wskazówek cieniowych, które zawarłem w poprzednich artykułach to kolory trzeciorzędowe! Wszystko inne niż czysta niezmieniona wersja koloru zostało uwzględnione pod kątem wartości przyjemności, a także, ponieważ odkryję jakikolwiek powód do wspólnego ślinienia nad torebkami z wami wszystkimi. OK… dalej do zabawy!)

Czerwony pomarańczowy:

Zbija, alert, aktywny

Zwróciłem już uwagę na moje uprzedzenie dla czerwonej pomarańczowej, a także najprawdopodobniej, ponieważ ten kolor wygląda smacznie! a także nie tylko moje wymagania, ale wiele osób. Czerwony pomarańczowy jest najbardziej typowym preferowanym kolorem wielu szefów kuchni, ponieważ jest żywy, efektowny, a także stymuluje nasz apetyt. Przypomina nam soczyste krwawe pomarańcze, sosy pomidorowe, świeże skorupiaki, schłodzone koktajle Happy Hour, a także pikantną paprykę pieczoną na otwartych płomieniach; A przynajmniej niezwykle aktywne wydarzenia towarzyskie, w których można znaleźć te smaczne rzeczy. Dodanie odrobiny czerwonej pomarańczowej do stroju jest pewną metodą, aby wyglądać jak przekąska. ?

Sugestie o cieniu:

Zabawa: pomidor (średni czerwony z ciemnopomarańczowym tonem)

Classy: Chilli Red (ciemnoczerwony z pomarańczowym tonem)

Casual: Coquelicot (jaskrawoczerwony z pomarańczowym tonem)

[Zabawa] Hermès
Swift Kelly Retourne 25

[Klasyczne] Gucci Big Suede Rajah Tote

[Casual] Mulberry Shiny Croc Seaton Tory

Żółty pomarańczowy:

Entuzjastyczny, wesoły, żywy

Pomimo mojej niechęci do żółtej pomarańczowej, nadal jest to głównie ceniony kolor. To sprawia, że ​​czujemy się dobrze, a także wielu ludzito w jakiś sposób. Współpracujemy z energią, a także ciepłem słońca, a także jego elektryzujący wygląd budzi nas idealnie!

Sugestie o cieniu:

Zabawa: Mango (średni pomarańczowo-żółty)

Classy: Saffron (ciemna żółta pomarańczowa)

Casual: Dark MoreRot (jasnożółta-pomarańczowa)

[Zabawa] Hermès
Swift Birkin 30

[Classy] Celine Little Trotteur Bag

[Casual] Patrz: Chloé Hana Crossbody Bag

Żółty zielony:

Wzrost, ambicja, dobrobyt

Ja ja ja! Ten kolor jest młodszy, a także gorączkowy, a także jaśniejsze odcienie nie grają dobrze z innymi. Pomimo ich elektryzującego wyglądu wciąż jest o wiele bardziej miękkie odcienie żółtych zielonych, które są znacznie łatwiejsze dla oczu, a także pomagają sprowadzić nas z powrotem na ziemię. Żółte zielone reprezentuje wzrost we wszystkich formach: nowej, nieograniczonej, ambitnej. Każda osoba podejmowa wystarczającej ilości, aby kołysać żółto-zieloną torbę, najprawdopodobniej jest umowa z terminem #unbothered.

Sugestie o cieniu:

Zabawa: wapno (żywy żółto-zielony)

Zakasyfikowane: gruszka (wyciszona żółta zielona)

Casual: Chartreuse (doskonały środek między żółtym i zielonym)

[Zabawa] Bottega Veneta The Work

[Classy] Chanel Square Tiny Flap

[Casual] Malibu Skye Strukturowany mały crossbody

Niebieski zielony:

Skupienie, jasność, komunikacja

W odcieniach niebiesko-zielonego zielonego jest coś z natury. Mają oczywiste link do oceanu, a także sprawiają, że jesień w określenie głębokiej myśli. Podobnie jak fale morza, ekspozycja na odcienie niebieskiego powoduje rytmiczne fale świadomości, które powodują, że skupiamy się na tym, co może nas niepokoić lub zakłopotać w przewidzianym momencie. Blue leczy nas, a także zachęca do odkrywania nowych metod zrozumienia wewnętrznego świata siebie, a także innych.

Sugestie o cieniu:

Zabawa: Karaibski ekologiczny (Midtoned Aqua Green)

Classy: Teal (ciemnoniebieski-zielony)

Casual: Turquoise (jasnoniebieski-zielony)

[Zabawa] Kurt Geiger London Tiny Kensington Bag

[Casual] Bottega Veneta Tiny Cassette

[Casual] Prada Diagramme Flap Bag

Niebieski fioletowy:

Duchowe, zebrane, mądre

Róże są czerwone, fiołki są niebieskie… nawet jeśli nie są. Są indygo, które technicznie się liczy jako niebieskie. Niebiesko-fioletowy jest podnoszący na duchu, inspirujący, a także pełen mądrości, dlatego uważa się, że jest to rodzaj duchowego koloru. Współpracujemy z tym wszystkim, co według nas istnieje poza dziedziną ludzkiego zrozumienia: wróżki, zewnętrzny obszar (w kombinacji z czarnym), a także „dzieci indygo” – terminem z przekonań New Age, które są przekonane niektórym dzieciom urodzić się, posiadając zdolności nadprzyrodzone. Musisz pomyśleć o eksperymentowaniu z odcieniami niebieskiego fioletu, ilekroć chcesz, aby inni rozumieli, że wisząc się wokół ciebie, tam, gdzie dzieje się magia!

Sugestie o cieniu:

Zabawa: Binkle Periwin (lekki fiolet z niebieskim tonem; jak lawenda na bazie niebieskiej)

Classy: Indigo (Standard Blue-Purple)

Casual: Czarna porzeczka (bardzo ciemnoniebieska z fioletowym odcieniem… jest to niezwykle trudne do odkrycia przykładu!)

[Zabawa] Louis Vuitton Vernis Kosmetyczna torebka

[Classy] Amina Muaddi Satin upiększona maleńka torba

[Casual] Dior My Woman Dior Bag

Czerwony PUROLE:

Współczucie, podziw, hojność

Odcienie czerwonej fioletu reprezentują cukier, przyprawę, a także wszystko, co miły. Jest uroczy, ale silny, a także zapewnia delikatne, troskliwe uczucie – co najprawdopodobniej jest to trzeci typowy kolor walentynkowy, idealny po miękkim różu i jaskrawoczerwony.

Czerwony Purety to hojny kolor, pozwalając powoli przyjmować jego urok, nie wymagając zbyt dużej uwagi. Nawet jaśniejsze odcienie wydają się nieco spokojne, a także mogą sprawić, że noszący wydają się bardzo pewni siebie. Ten kolor nigdy nie jest tak dobrze nalegający, co szczerze czyni wszystko, co jest o wiele bardziej pociągające.

Sugestie o cieniu:

Zabawa: Deep Fuchsia (żywy śródmienny fioletowo-czerwony)

Classy: Sangria (ciemna fiolet z silnym czerwonym tonem)

Casual: Amaranth Purple (Dark Rosey-Purple)

[Zabawa] Hermès Epsom Birkin 30

[Klasyczna] torba Saint Laurent Manhattan

[Casual] Prada Rury Flap Bag

Leave A Comment