CC 6: Miłośnik toreb, który zaoszczędził na Birkina, jednocześnie zarabiając mniej niż 60 000 $

Historie o wysokiej klasy torebce, są z natury, zwykle mające bogactwo, a także pobłażanie. Niewiele osób, które produkują normalne, pięciocyfrowe Livings, otrzymuje cztero- lub pięciocyfrowe torby przy każdym znaczącym klipie, a także oszczędzanie rzeczy może być trudne. Dzisiaj, w naszym najbardziej obecnym wydaniu Closet Conspecessionals, rozmawiamy z kimś, kto pokonał szanse: 29-latek, który po kilku latach starannego oszczędził Birkin, oprócz innych projektantów, które kupiła, zwykle kupiona Według stawki jeden rocznie. Powie ci wszystkie jej sekrety poniżej.

Jeśli chcesz, aby twoje rutyny w torbie rozważane są do włączenia do naszej cotygodniowej funkcji, wszystko, co musisz zrobić, to rozbić ten przycisk bezpośrednio poniżej, a także dać nam tyle szczegółów, ile czujesz się komfortowo! Nie martw się, zapewnimy Ci anonimowe.

Udostępnij własną spowiedź!

Podstawy

Wiek: 29
Tożsamość płciowa: kobieta
Lokalizacja: Toronto
Zawód: analityk finansowy oraz student CPA
Przemysł: opieka zdrowotna
Dochód: 57 700 USD (gospodarstwo domowe)

Torby

Czy jesteś członkiem tourseforum? tak

Jak dużo torebek posiadasz? 16

Ile warta jest Twoja kolekcja? 30 000 $

Jaka jest Twoja droga torba? Mój Hermès Birkin 30 cm

Jakie są najważniejsze marki lub elementy w Twojej kolekcji?
– Moja pierwsza designerska torba, która była torbą Gucci
– Mój Hermès Birkin, ponieważ nigdy nie pracowałem tak ciężko, aby zaoszczędzić, a także ścigać torbę
– Moja klasyczna torba na klapę Chanel w kolorze czarnym, ponieważ została zakupiona podczas wyjątkowej rodzinnej podróży w Paryżu
– Wszystkie moje torby mają opowieść o zakupie, a także przypominają mi bardzo pewne chwile w moim życiu, dlatego kocham torebki projektantów, a także dlaczego uwielbiam słyszeć o opowieściach o torbach innych ludzi

W jakim wieku dostałeś swoją pierwszą torbę projektantów, a także co to było? Miałem 17 lat, kiedy dostałem swoją pierwszą designerską torebkę, a także była to tum Gucci z jasnym złotym sprzętem. Moja rodzina wybierała się na wycieczkę za granicą, a także planowała zatrzymać się w Mediolanie po drodze. Kiedy dowiedziałem się, że zatrzymamy się w Mediolanie, zacząłem planować zakup projektantów, ponieważ niektórzy z moich przyjaciół wyjechali do Włoch przed rokiem, a także kupili Gucci, ponieważ biorąc pod uwagę, że są tam bardziej przystępne. Co tydzień zacząłem oszczędzać cotygodniowe dodatki około pięciu miesięcy przed podróżą. Ponadto, za każdym razem, gdy podróżowaliśmy jako dzieci, mój tata dał nam 100 USD do wykorzystania jako wydawanie pieniędzy na wszystko, co chcieliśmy. Religijnie zaoszczędziłem pieniądze, a także zaspokoić 100 USD na wycieczkę, aby pokryć torbę. Nadal mam dziś torbę, a także zawsze trzymałem ją przez specjalne okazje, ponieważ w tym czasie nie wiedziałem, kiedy kupię kolejną torbę projektantów, więc trzymałem ją w doskonałym stanie.

Zakupy

Jak często dostajesz nowe torby? Dostaję nową torbę raz w roku; Zwykle oszczędzam przez cały rok, a następnie traktuję się nowej torby w moje urodziny. Minęło kilka lat, kiedy dostałem parę, ponieważ udało mi się zdobyć świetne oferty w torbach, które patrzyłem, a także miałem wystarczająco dużo, aby zrobić dwa, z powodu pieniędzy, które odłożyłem na bok.

Które sklepy najczęściej często? Uwielbiam przeglądać Chanel, ich torby są tak dziewczęce i piękne. Uwielbiam również przeglądać modę, ponieważ często można znaleźć torby, które znajdowały się na twojej liście życzeń na zawsze lub świetną ofertę na torbie lub akcesorium, którą obserwowałeś. W Kanadzie mamy również dom towarowy o nazwie Holt Renfrew, który ma kilka designerskich kolekcji pod jednym dachem.

Czy dostajesz kiedyś używane torby? Gdzie się używasz? Tak, zdecydowanie. Chodzi mi o znalezienie najlepszej ceny za torebkę w świetnym stanie. Dotarłem z Fashionphile, eBay, a także lokalnych sklepów konsygnacyjnych w Toronto, a także z Montrealu, takich jak Haute Classics, a także własność mody. Oba mają witryny internetowe, a także wysyłki na całym świecie!

Czy sprzedajesz stare torby, aby zapłacić za nowe zakupy? Zrobiłem to, ale rzadko dlatego, że wkładam dużo do torb, które kupuję, więc rzadko czuję, że nie dostaję mnóstwa użycia z torby. Kiedy chciałem zdobyć Hermès Birkin, wiedziałem, że będę musiał puścić torbę-ponieważ Birkin jest tak drogi, nie mogłem usprawiedliwić nie puszczenia przynajmniej jednej z moich mniej używanych torb. Lubię sprzedawać swoje torby w serwisie eBay, ponieważ mogę kontrolować cenę sprzedaży, a także które wykorzystania jestem gotowy do zaakceptowania. Sprzedawałem również przedmioty na Fashionphile, kiedy nie chcę samodzielnego zarządzania sprzedażą.

Kto wpływa na twoje podejmowanie decyzji? Dużo mnie wpłynęło przez moich ukochanych blogerów, a także Instagrammerów. Po raz pierwszy zacząłem zakochać się w designerskich torbach w czasach przed blogiem, a także pod wpływem tego, co widziałem inni ludzie noszący w mieście. Przez najdłuższy czas miałem tę bieżącą listę designerskich toreb, które uznałem za klasykę, którą każda dziewczyna musi mieć, więcMoje podejmowanie decyzji były na początku oparte głównie na tym, a także teraz mam większy wpływ torby, które pasują do określonego celu lub rodzaju aktywności.

Czy relacje sprzedażowe są przyczyną twoich zakupów? W wielu markach, nie, ponieważ nie uważam, że mam osobisty dochód, aby wspierać zdobycie torby co kilka miesięcy. Tam, gdzie mieszkam, wydaje mi się, że sprzedawcy nie są zainteresowani utrzymaniem dobrych relacji, chyba że często planujesz z nimi zakupy. Jednak w Hermès dobre relacje ze sprzedawcą ma kluczowe znaczenie dla zdobycia swojej wymarzonej torby, a także kocham tam mojego sprzedawcę, mogłem z nią rozmawiać o wszystkim o wszystkim, a ona naprawdę lubi pomagać wszystkim klientom!

Dlaczego czerpiesz przyjemność z zakupów, poza zdobywaniem czegoś nowego? Cieszę się, że robię zakupy, ponieważ uwielbiam chodzić po okolicy, a także widzę, jak sklepy pokazują towary, a także stylowy wygląd. Uwielbiam cieszyć się tym, do czego ludzie się przyciągają, a także jak inni stylizują swoje zakupy. Uwielbiam uderzać w centrale handlowe na początku nowych sezonów, zwłaszcza jesienią, ponieważ każdy sklep jest resetowany, a także to świetna okazja, aby rozwiązać trendy sezonu.

Pieniądze

Kto płaci za twoje torby? Na początku mojej kolekcji dostałem kilka torb jako prezenty od moich rodziców, takich jak mój Louis Vuitton Neverfull, a także moja klasyczna klapa Chanel, która była prezentem dla ukończenia studiów. Jednak każda torba, biorąc pod uwagę to, w tym Birkin, zapłaciłem za siebie!

Czy odkładasz budżet na zakupy w torbie? Tak, robię, zwykle ustalam cenę mojej następnej torby, w tym podatek, jeśli miałbym kupić zupełnie nowy, a następnie podzielić to przez 52, aby zaoszczędzić na to w ciągu roku jako Cóż, jak traktuj siebie na moje urodziny! Mój Birkin był wyjątkiem, zaoszczędziłem przez około 2,5 roku, biorąc pod uwagę, że ma dużą cenę, ale pokazuje, że nie musisz oderwać się od wymarzonej torby, jest to absolutnie możliwe, jeśli ją zaplanujesz a także indywidualne, aby czekać na wyniki.

Tematy tabu

Czy kupiłeś kiedyś podróbkę, ponieważ nie można zapłacić za projektant? Tak, kiedy byłem znacznie młodszy, kupiłem torbę, kiedy sprawdzałem Nowy Jork. Teraz, patrząc wstecz, nie kupiłbym podróbki, ponieważ rozumiem, że istnieje wiele negatywnych aspektów, aby uzyskać podróbkę. Nie wspominając, że dobre są nadal dość ekspansywne, a także nigdy nie możesz ich sprzedać, aby odzyskać koszty. Lepiej jest zaoszczędzić trochę więcej, a także uzyskać prawdziwą rzecz.

Czy kiedykolwiek ukrywałeś zakupy od swojego znaczącego innego? Niezupełnie, zwykle mówię o torbach, które chcę zdobyć dla moich przyjaciół lub rodziny, a także mężowi, więc zwykle wie o zbliżającym się zakupie. Często, gdy coś dostaję, ale nie planuję go nosić idealnie, wtedy mogę. Z jakiegoś powodu zawsze lubię zachować nowe rzeczy, dopóki nie mogę zadebiutować ich na specjalną okazję, więc zwykle ujawniam mu również wtedy, jeśli jeszcze mu nie powiedziałem.

Jaka jest najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiłeś, aby zapłacić za torbę? Kiedy oszczędzałem, aby zdobyć Birkin, wyciąłem prawie wszystko, czego niekoniecznie potrzebowałem, aby przekierować cały dochód do dyspozycji do mojego funduszu Birkin. Założyłem również oddzielne konto oszczędnościowe, a także zatytułowałem go „Birkin Fund”. Prawie wyciąłem wszystkie frywolne zakupy; Wcześniej chodziłem do centrum handlowego co miesiąc, a także otrzymywałem kilka wysokiej klasy produktów do makijażu lub nowych ubrań, ale tak naprawdę nie potrzebowałem żadnych tych przedmiotów, dostały się o wiele więcej dla zabawy, jak i pragnienia . Zazwyczaj oznaczałoby to kilkaset miesięcznie, a także po tym, jak to wyciąłem, byłem w stanie zaoszczędzić znacznie większy cel znacznie łatwiej, a także dość szybko.

Podobnie wycinałem jeść na zewnątrz i zacząłem pakować własne obiady. Nadal chodzę na obiad/smakołyki kilka razy w tygodniu, ale pakowanie lunchu z góry pomogło również zaoszczędzić około 200 USD miesięcznie.

Wszystkie te małe zmiany pozwoliły mi zaoszczędzić na Birkina, a także pomogły mi nie zdobyć rzeczy, które rzuciłbym po kilku sezonach. W miarę rozwoju zdałem sobie sprawę, że wolę mieć kilka dobrej jakości przedmiotów inwestycyjnych niż rzeczy, które będą mi tylko kilka miesięcy.

Czy uważasz, że Twoje zakupy są kiedykolwiek problemem? Kiedy po raz pierwszy dostałem swój pierwszy pełnoetatowy koncert wielkiej dziewczyny, pomyślałem: „Wow, spójrz w dowolny sposób”, a także dostałem wiele rzeczy, a potem szybko się uwolniłem, a także zdałem sobie sprawę, że jestem Dorosły z obowiązkami, a także nie mogłem zapłacić za to, gdybym chciał osiągnąć inne cele w życiu. Potem zacząłem stać się o wiele bardziej poważny w moich zakupach, a także nawyków związanych z wydatkami.

Reszta

Jakieś inne drogie hobby lub pasje? W tym momencie nie. Obecnie studiuję, aby uzyskać CPA (oznaczenie rachunkowości) oprócz pracy, więc nie mam dużo czasupoświęcić inne hobby lub pasje. Chyba że liczą się bycie smakoszem. Uwielbiam wypróbowywać nowe restauracje, a także miejsca na jedzenie, ale nie powiedziałbym, że jest to drogie hobby, ponieważ czerpię przyjemność z jedzenia w dowolnym miejscu, niezależnie od ceny, o ile jedzenie jest dobre, a zwykle rozważ rozważ Posiłek, który kosztuje ponad 40 USD, aby być drogim.

Coś jeszcze?
Moja rada dla młodych kobiet marzeń o zdobyciu designerskiej torebki byłoby po prostu zacząć oszczędzać, nawet jeśli jest to zaledwie 10–20 USD tygodniowo-że jest to od 500 do 1000 USD rocznie, a także będziesz mógł kupić swój torebka wcześniej niż myślisz! Jeszcze jedna perspektywa jest taka: kilka kaw w tygodniu lub przedmiot, w którym będziesz mógł czerpać przyjemność przez wiele lat? Działa to również dla dowolnego rodzaju innych celów oszczędnościowych, takich jak fundusz emerytalny lub fundusz ratunkowy. Gdy poczujesz się komfortowo z pomysłem oszczędzania, robi się o wiele łatwiejsze do zrobienia więcej!

Leave A Comment